Loading Events

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Krádeže na pracovišti – když se u Vás v týmu krade

3.10.2017 @ 09:00 - 17:00

| 3.700 Kč bez DPH

PŘIHLÁSIT SE

PRO KOHO JE KURZ URČEN: Vhodný pro všechny manažery, pracovníky HR oddělení, bezpečnostní manažery, pracovníky kontrolního oddělení

CÍLE KURZU: Cílem školení je poskytnout posluchačům informace jak zamezit ztrátám na majetku zaměstnavatelů i zaměstnanců. Je nutné si uvědomit, že např. krádež mobilu v dnešní době nepředstavuje riziko pouze majetkové újmy, ale i ztráty dat, případně přístupových oprávnění k dalším hodnotám.

Posluchač získá aktuální informace o způsobech krádeží na pracovištích typu open space, kancelářských budov, průmyslových komplexů a jak jim zabránit.

Po absolvování kurzu bude schopen vyhodnotit bezpečnost pracoviště z hlediska prevence krádeží a to jak mezi zaměstnanci, tak krádeží ze strany nezvaných návštěvníků. Bude schopen doporučit a nastavit efektivnější procesy a pravidla chování na pracovišti

Posluchači se seznámí s relevantními poznatky z oboru psychologie týkající se problematiky krádeží na pracovištích, získají hlubší pohled na vnitřní dynamiku tohoto jevu, ať už v jednotlivci či ve skupině. Díky tomu budou schopni vybrat a realizovat nejvhodnější, ať už preventivní, či následné opatření.

 

PROGRAM KURZU: KRÁDEŽE A PRÁVO

• Důvody krádeží. Co, jak a kdy se krade?

• Právní rámec krádeží

• Zodpovědnosti zaměstnavatele a zaměstnance

• Možnosti HR procedur a směrnic

 

VNITŘNÍ VYŠETŘOVÁNÍ A PREVENCE

• Postupy vnitřního vyšetřování

• Kdy a jak spolupracovat s Policií ČR

• Čeho se vyvarovat – jak nebýt jako inspektor Clouseau

• Bezpečnostní preventivní opatření

• Možnosti bezpečnostních technologií

 

PSYCHOLOGICKÉ ASPEKTY KRÁDEŽÍ NA PRACOVIŠTI

• Proč lidé kradou? Motivace ke krádeži

• Vliv vzorů (učení nápodobou/identifikací)

• Dělá příležitost zloděje?

• Psychologický dopad krádeží na pracovní kolektiv, koheze, interpersonální vazby, změna klimatu

• Psychologické aspekty vnitřního vyšetřování; ostrakizace, Mobbing/bossing

• Drby a fámy – jejich negativní vliv a jak se jich vyvarovat – komunikace a komunikační tok na pracovišti

 

LEKTOŘI KURZU:

Ing. Jan Suchoň

Ing. Jan SUCHOŇ

Jan má zkušenosti v oblasti bezpečnosti, krizového řízení, business continuity managementu a jejich technické, technologické a informační podpoře. V letech 1995 – 2007 působil jako ředitel Městské policie Zlín, bezpečnostní ředitel a člen bezpečnostní rady statutárního města Zlína a od roku 2007 jako nezávislý bezpečnostní konzultant, konceptor a facilitátor pro ICT společnosti vyvíjející systémy informační podpory bezpečnosti. V letech 2007 – 2013 byl členem projektových týmů několika významných projektů v oblasti integrace bezpečnostních technologií, jeho nejvýznamnějším projektem je ISKŘ hl. města Prahy, kde byl odborným garantem pro krizové řízení. Jan se v letech 1997 a 2002 aktivně účastnil záchranných a likvidačních prací při povodních a vedl nebo koordinoval několik záchranářských týmů statutárního města Zlína ve Zlíně, Otrokovicích a Tlumačově (1997) a Praze, Zálezlicích, Ústí nad Labem, Znojmě a Spolaně Neratovice (2002). Jan je autorem mnoha bezpečnostních konceptů, studií a prezentací. V poslední době se specializuje v oblasti IM, BCM a DRP.

tibor

Mgr. Tibor A. Brečka, MBA

Krizový intervent a kaplan týmu Posttraumatické intervenční péče Policie ČR Středočeského kraje. Psychoterapeut – člen České psychoterapeutické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Lektor psychologických a etických předmětů. Působí jako externí odborný asistent na katedře zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, Newton College Praha, Bankovní institut Vysoká škola a je doktorand na 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Dříve působil i na Policejní akademii ČR v Praze a Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. Zabývá se problematikou forenzní psychologie, psychologie katastrof, krizovou komunikací a komunikací rizika. Spolupracuje s Policií ČR, Hasičským záchranným sborem ČR, Zdravotnickou záchrannou službou, Armádou ČR a dalšími subjekty.

 

Podrobnosti

Zahájení:
3.10.2017 09:00
Ukončení:
3.10.2017 17:00
Cena:
3.700 Kč bez DPH
Rubriky akcí:
, , ,

Pořadatel

CENTRUM ANDRAGOGIKY, S.R.O.
Telefon:
+420 773 695 306
Email:

Místo konání

Školicí centrum Cihelna
K Dolíkám 809/8b Hradec Králové, Královéhradecký kraj 503 11 Česká republika
+ Mapa Google

Pokud máte jakýkoli dotaz nebo konkrétní vzdělávací potřebu, jejíž téma jste zde nenašli, neváhejte nás kontaktovat.

Storno podmínky:

Registrací souhlasíte s následujícími storno poplatky: při odhlášení účastníka 1 – 5 dnů předem účtujeme storno poplatek  100% z ceny příslušné otevřené akce, v případě neodhlášení účtujeme taktéž celou cenu.