Loading Events

« všechny akce

Organizační kultura a/pro zlepšování

10.12.2020 @ 09:00 - 16:00

| 4.950 Kč bez DPH + 1 vstup ZDARMA

Tam, kde se daří zlepšování a změnám panuje specifická organizační kultura a klima, fungují ty správné hybné síly a eliminovány jsou různé „brzdičky“. Organizace je živoucím organismem, a tak je otázkou, co dobrého může být přenositelné, co lze v organizační kultuře zobecnit a jak na organizační kulturu nahlížet. Mnohé zaznělo v Klubech zlepšování i navazujících seminářích v roce 2020. Nastal čas k sumarizaci, synergii, hlubšímu poznání a snad i závazkům pro rok 2021, ve prospěch zlepšení organizační kultury (zúčastněných organizací a jejich zástupců).

Seminář volně navazuje na Klub zlepšování. Více informací ZDE.

Klub zlepšování nabízí interaktivní a otevřenou diskusi k těmto tématům a modelům. Následný seminář přinese bližší koncepční seznámení s vybranými modely, strukturou a metodami, které lze pro zlepšování a změnu využít.

PŘIHLÁSIT SE

Cíle vzdělávací akce:

 • Uvědomit si pestrost pohledů na organizační kulturu a faktor, které ji ovlivňují. Posoudit a lépe vnímat roli lídrů, způsobu vedení a dalších klíčových prvků pro vytváření a udržování vhodné organizační kultury. Nastínit si příležitosti, projekty, akce a kroky ke zlepšení organizační/firemní kultury v roce 2021.

Cílová skupina:

 • Podnikatelé a manažeři různých úrovní
 • Pracovníci zodpovědní za zlepšování (a kdo za zlepšování zodpovědný není?)
 • Pracovníci/manažeři v rolích, ovlivňujících proces zlepšování (manažeři kvality, koordinátoři zlepšování, personalisté…) – čím více úhlů pohledu tím lépe
 • Zájemci o téma zlepšování, angažování lidí, organizační rozvoj

Program:

 • Organizační kultura – formální i neformální aspekty (a pár modelů)
 • Závěry a doporučení z Klubu zlepšování (rekapitulace za 2020)
 • Hybné a brzdící síly
 • Hodnoty a firemní/organizační kultura pro zlepšování
 • Role lídrů (lídři jako spolutvůrci organizační kultury)
 • Změna (zlepšování) je možná, ale ne snadná
  • Synergie hodnot a silných stránek pro zlepšování změnu a kvalitní organizační kulturu
 • Rok 2021, vy a organizační kultura

Lektor: Ing. Libor Friedel, MBA

Libor Friedel - Klub zlepšováníJako konzultant, kouč a lektor podporuje strategickou cestu organizací i jednotlivců. Během kariéry strávil přes 11 000 hodin v přímé práci se zákazníky v komerční, veřejné i školské sféře a pomáhal jim zlepšovat se, (vy)růst, (po)rozumět souvislostem, nastavovat strategie a cíle, implementovat BSC, koncepty excelence v procesech apod. Několik let působil jako ředitel Centra aplikovaného ekonomického výzkumu FaME UTB ve Zlíně. Byl za ČR expertním členem European Cluster Policy Group. Zabýval se problematikou managementu znalostí a intelektuálního kapitálu. 10 let působil jako vedoucí hodnotitel Národní Ceny ČR za kvalitu, stál u zrodu některých benchmarkingových iniciativ (BenchmarkIndex, IMP3rove) a rozjezdu programu zlepšování inovační výkonnosti MSP (IMP3rove) v ČR. Po celou konzultační a lektorskou kariéru od roku 1996 se zabývá a podporuje zákazníky ve strategickým řízením, sebepoznání a lídrovství, které vedou k vyššímu „skóre“ výkonnosti a k excelenci. Prosazuje komplexní přístup a pohled na manažerské výzvy z různých perspektiv. Spolupracoval se stovkami firem v ČR. Kromě organizací se v posledních letech věnuje i individuálnímu koučování. Publikační činnost je součástí jeho CV. Prezentoval na řadě konferencí v ČR i zahraničí (USA, Jižní Afrika, Nizozemí, Itálie atd.) Je spoluautorem knihy o klastrech, pravidelně publikuje články a recenze knih z vydavatelství Management Press v časopise Perspektivy kvality. Vyučuje v programech manažerského vzdělávání MSc, MBA a DBA. Spravuje blog na www.liborfriedel.cz. Klub zlepšování moderuje a semináře vede tak, aby v diskusi vznikly výstupy a doporučení, které zúčastnění lidé a firmy mohou dále prakticky využít jak samostatně, tak při spolupráci na vzdělávacích a konzultačních programech s Centrem andragogiky.

 

Upozornění:

Pro nedostatek přihlášených účastníků může být tento kurz zrušen.

Podrobnosti

Zahájení:
10.12.2020 09:00
Ukončení:
10.12.2020 16:00
Cena:
4.950 Kč bez DPH + 1 vstup ZDARMA
Rubriky akcí:
, , , ,

Pořadatel

CENTRUM ANDRAGOGIKY, S.R.O.
Telefon:
+420 773 695 306
Email:

Místo konání

Školicí centrum Cihelna
K Dolíkám 809/8b Hradec Králové, Královéhradecký kraj 503 11 Česká republika
+ Mapa Google

Pokud máte jakýkoli dotaz nebo konkrétní vzdělávací potřebu, jejíž téma jste zde nenašli, neváhejte nás kontaktovat.

Storno podmínky:

Registrací souhlasíte s následujícími storno poplatky: při odhlášení účastníka 1 – 5 dnů předem účtujeme storno poplatek  100% z ceny příslušné otevřené akce, v případě neodhlášení účtujeme taktéž celou cenu.