Loading Events

« všechny akce

Strategie v době nejistoty

11.11.2020 @ 13:00 - 17:00

| 900 Kč bez DPH

PŘIHLÁSIT SE

ZVYŠTE EFEKTIVITU SVÉ VLASTNÍ PRÁCE!

SDÍLEJTE ZKUŠENOSTI S PROFESIONÁLY NA KLUBU ZLEPŠOVÁNÍ®!

Klub zlepšování® vznikl s cílem sdružovat profesionály napříč obory, dávat jim prostor sdílet zkušenosti a umožnit jim společně zlepšovat oblasti, které je nejvíc pálí. Nejedná se o klasická školení, ale o výměnu zkušeností s manažery a profesionály, které mohou být pro Vaši každodenní práci skutečným přínosem. Společně dokážeme více! Pojďme zlepšovat!

„Když všichni mluví o nemožnostech, hledej možnosti.” Tomáš Baťa

KLUB ZLEPŠOVÁNÍ 2

CA_GSK

 

Na jaře 2020 (v době karantény) jsme se rozhodli změnit původně plánovaná témata pro Klub zlepšování po prázdninách a přidat ještě dodatečné termíny a témata. Týká se to termínů v září, říjnu a listopadu 2020. Při psaní těchto řádků netušíme, jaké bude podzimní „nejistota“ s ohledem na vlnu a dobrý i nešťastná rozhodnutí v reakci na COVID-19. Podnikatelé, manažeři, lídři, zaměstnavatelé, jednotlivci, organizace/podniky/firmy, odvětví a další žili, žijí a nadále budou žít v mnoha směrech v podmínkách nejistoty a rizika. Letošní dění to všem více či méně bolestně připomnělo, politická a další rozhodnutí nás opět upozornila na to, jak je důležité, dynamické i ošemetné sledovat a brát v úvahu PESTLE faktory, které ovlivňují naše osobní, profesní a organizační životy. Jde o faktory politické, ekonomické, sociálně-kulturní, technologické, legislativní a environmentální. Vzájemně spolu souvisí a vzájemně se ovlivňují. Vhled do nich dává vzniknout různorodým scénářům a strategiím. Jejich ne/realizace jsou zdrojem bohatých zkušeností, ale nikde ne jednoznačného (a jednoduchého) návodu „jak na to“. Přesto jistě existují rámce a koncepty, které umožňují s nejistotou pracovat a vtělit ji do strategií pro budoucnost. Pro někoho je to třeba samozřejmost, pro jiné příležitost pro zlepšení. Máme tu další aktuálně zařazené téma k diskusi do Klubu zlepšování! Jak si poradit se strategií v době nejistoty? V čem je specifická nejistota „doby (post-)COVID-19? Přijďte se podělit o své názory a zkušenosti a obohatit se o vhledy jiných účastníků a sdílet, diskutovat, naslouchat a ulovit si nějaké užitečné „aha momenty“.

Na Klub zlepšování navazuje seminářStrategie v době nejistoty“.

Klub zlepšování vznikl s cílem sdružovat profesionály napříč obory, dávat jim prostor sdílet zkušenosti a umožnit jim společně zlepšovat oblasti, které je nejvíc pálí. Situace a dění kolem „koronakrize“ jsou jednou z nich. Klub zlepšování nabízí interaktivní a otevřenou diskusi. Účastníci jsou jeho aktivními spolutvůrci a řeší společné výzvy, přičemž odkrývají různé perspektivy a příležitosti pro vzájemné poučení. Ucelený obrázek se vytváří také jako „puzzle“ díky doplňujícím se provázaným tématům jednotlivých Klubů zlepšování a také účastí na navazujících seminářích.

(Nejedná se o klasické školení, ale o výměnu zkušeností a také o inspiraci.)

Navazující seminář poskytne bližší modelové, koncepční a znalostní zázemí, nezávisle doplňující diskusní téma Klubu zlepšování.

 

Cílová skupina:

 • Majitelé firem
 • Lídři a manažeři, rozhodovatelé a stratégové na různých hierarchických a funkčních úrovních – čím více úhlů pohledu tím lépe (personalistika, výroba, finance, obchod, marketing…)
 • Pracovníci zodpovědní za zlepšování (a kdo za zlepšování zodpovědný není?)

 

Náměty a otázky k diskusi:

 • Strategie jako rámec (hřiště) pro alokaci zdrojů
  • V čem se skrývá jejich užitek?
  • Jak tento „užitek“ ovlivnil „zákeřný“ COVID-19?
  • Jaké to má dopady do PESTLE faktorů?
 • Pevné nebo hlíněné nohy? (Nebo snad žádné?)
  • V čem spočívaly/spočívají vaše „(skálo)pevné nohy?
  • Co organizacím nohy podráží a podrazilo?
 • Změny a zlepšování ve strategiích „nového normálu“ – tipy a názory
  • Lidé a/nebo digitalizace?
  • Riziko a/nebo odpovědnost?
  • Blízkost a/nebo vzdálenost?…
 • Opěrné body strategie v době nejistoty
  • Model špatné, „reálné“ a skvělé praxe
 • Shrnutí, akční plán a závěr (obdrží účastníci KZ)

 

Po skončení diskusní akce máte možnost individuální konzultace ZDARMA. 

 

Medailonek moderátora: Ing. Libor Friedel, MBA

Libor Friedel - Klub zlepšování

Jako konzultant, kouč a lektor podporuje strategickou cestu organizací i jednotlivců. Během kariéry strávil přes 11 000 hodin v přímé práci se zákazníky v komerční, veřejné i školské sféře a pomáhal jim zlepšovat se, (vy)růst, (po)rozumět souvislostem, nastavovat strategie a cíle, implementovat BSC, koncepty excelence v procesech apod. Několik let působil jako ředitel Centra aplikovaného ekonomického výzkumu FaME UTB ve Zlíně. Byl za ČR expertním členem European Cluster Policy Group. Zabýval se problematikou managementu znalostí a intelektuálního kapitálu. 10 let působil jako vedoucí hodnotitel Národní Ceny ČR za kvalitu, stál u zrodu některých benchmarkingových iniciativ (BenchmarkIndex, IMP3rove) a rozjezdu programu zlepšování inovační výkonnosti MSP (IMP3rove) v ČR. Po celou konzultační a lektorskou kariéru od roku 1996 se zabývá a podporuje zákazníky ve strategickým řízením, sebepoznání a lídrovství, které vedou k vyššímu „skóre“ výkonnosti a k excelenci. Prosazuje komplexní přístup a pohled na manažerské výzvy z různých perspektiv. Spolupracoval se stovkami firem v ČR. Kromě organizací se v posledních letech věnuje i individuálnímu koučování. Publikační činnost je součástí jeho CV. Prezentoval na řadě konferencí v ČR i zahraničí (USA, Jižní Afrika, Nizozemí, Itálie atd.) Je spoluautorem knihy o klastrech, pravidelně publikuje články a recenze knih z vydavatelství Management Press v časopise Perspektivy kvality. Spravuje blog na www.liborfriedel.cz. Klub zlepšování moderuje tak, aby v diskusi vznikly výstupy a doporučení, které zúčastnění lidé a firmy mohou dále prakticky využít jak samostatně, tak při spolupráci na vzdělávacích a konzultačních programech s Centrem andragogiky.
ŘEKLI O KLUBU ZLEPŠOVÁNÍ

Podrobnosti

Zahájení:
11.11.2020 13:00
Ukončení:
11.11.2020 17:00
Cena:
900 Kč bez DPH
Rubriky akcí:

Pořadatel

Klub zlepšování®
Telefon:
+420 773 695 306
Email:

Místo konání

Školicí centrum Cihelna
K Dolíkám 809/8b Hradec Králové, Královéhradecký kraj 503 11 Česká republika
+ Mapa Google

Pokud máte jakýkoli dotaz nebo konkrétní vzdělávací potřebu, jejíž téma jste zde nenašli, neváhejte nás kontaktovat.

Storno podmínky:

Registrací souhlasíte s následujícími storno poplatky: při odhlášení účastníka 1 – 5 dnů předem účtujeme storno poplatek  100% z ceny příslušné otevřené akce, v případě neodhlášení účtujeme taktéž celou cenu.