Jak ověřit kompetence interních lektorů

Většina lektorů získala své vzdělání v oblasti vzdělávání dospělých neformální cestou a praktickými zkušenostmi. Absolvování zkoušky z profesní kvalifikace jim umožňuje ověřit si prostřednictvím formalizovaného standardu své lektorské kompetence. Osvědčení o profesní kvalifikaci je veřejnou listinou, podobně jako jsou např. vysvědčení, výuční listy nebo diplomy o absolutoriu, ale také občanský či řidičský průkaz nebo rodný list. Má celostátní platnost a slouží k prokazování dosažené kvalifikace zaměstnavateli.

Centrum andragogiky je autorizovanou společností pro provádění zkoušek z profesní kvalifikace Lektor dalšího vzdělávání již od roku 2013. Před každou zkouškou poskytujeme účastníkům osobní konzultace. Celková doba trvání vlastní zkoušky je minimálně 2 hodiny.

V uplynulých pěti letech jsme zrealizovali více než 80 zkoušek. Mezi absolventy převažují interní lektoři z firem z různých odvětví a specializací.

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE

Hodnocení akreditované zkoušky – Lektor dalšího vzdělávání

„V létě letošního roku jsme se jako vedení společnosti Generali Pojišťovna a.s. rozhodli zvýšit kvalitu našeho interního vzdělávání a i díky nadcházející nové legislativě být kvalitně připraveni jak na novelu Zákona o distribuci pojištění, tak na související předpisy EU. Přestože máme stabilní a kvalitní tým interních lektorů, který je pravidelně vzděláván a jsme jako jediná pojišťovna na trhu nositelem mezinárodního certifikátu kvality ISO, naším cílem bylo, aby všichni lektoři splnili požadavky na získání profesní kvalifikace na pozici Lektor, a to na úrovni Evropského rámce kvalifikace – EQF. Pro realizaci jsme si vybrali naší partnerskou společnost Centrum andragogiky, se kterou máme jednak vynikající dlouholeté zkušenosti a která má autorizaci MŠMT k výkonu této zkoušky.Rád bych zde poděkoval celému Centru andragogiky, zejména pak panu Mgr. Jaromírovi Šalkovi za skvělou a profesionální přípravu celé zkoušky. Nejdříve proběhlo seznámení všech účastníků s požadavky na zkoušku, včetně podkladů pro přípravu a skvělého e-learningového testu, který všem pomohl ověřit si stupeň přípravy ke zkoušce. Dále proběhly konzultace, kde měli účastníci během přípravy možnost zaslat podklady a získat tak první zpětnou vazbu na svoji přípravu ke zkoušce.

Vlastní zkoušky proběhly v příjemném prostředí Centra andragogiky a každý den měla certifikační komise za úkol prověřit připravenost čtyř účastníků. Musím vyzdvihnout skvělou přípravu komise pro vytvoření profesionální atmosféry pro samotný výkon zkoušky a současně jménem všech účastníků poděkovat komisi za jejich přistup, hodnocení jednotlivých částí zkoušky a hlavně za závěrečnou zpětnou vazbu. Přestože tým interních lektorů Generali je složen výhradně z trenérů, kteří mají jak obchodní praxi, tak minimálně 5 let již aktivně tréninky realizují, byla tato zkouška pro všechny zásadním a náročným ověřením jejich kompetencí pro vzdělávání našich obchodníků a manažerů.

Osobně jsem rád, že jsme pravděpodobně zatím jediná pojišťovna na českém trhu, která má kompletní interní vzdělávací department certifikovaný u akreditované autority. Děkuji jak mým kolegyním a kolegům, kteří zkoušku skládali, děkuji Centru andragogiky za skvělou a profesionální přípravu a průběh zkoušky a všem, kteří aktivně vzdělávají, bych tuto zkoušku doporučil.“

Ing. Marek Provazník, senior manažer vzdělávání, Generali Pojišťovna a.s.


Výzva č. 79 OPZ

Další možnosti čerpání z Evropských sociálních fondů na vzdělávání:

Revoluce Průmysl 4.0 přichází. Jste připraveni? Potřebujete chytrou změnu řízení? Věková diverzita se vaší společnosti opravdu netýká?

A co zvyšování odborné úrovně znalostí a kompetencí vašich zaměstnanců? Toto je několik témat, které řeší nová výzva č.79 OPZ.


Chtějte víc! Mějte víc!

VÍCE INFORMACÍ


Společenský večer: Stolování s Ladislavem Špačkem neboli etiketa u stolu
KOMU JE SPOLEČENSKÁ AKCE URČENA?
Každému, kdo chce nebo potřebuje stolovat podle společenských pravidel. Manažeři, kteří vedou u stolu obchodní jednání, politikové, kteří stolují s významnými osobnostmi doma i ve světě, studenti, kterým společenské chování pomáhá v kariérním růstu ve všech oborech, rodiče, kteří chtějí své děti dobře připravit pro život, všichni, kdo se chtějí zbavit špatných návyků, které se v uzavřených komunitách rodin přenášejí i na budoucí generaci.

Již 20.11.2017!
VÍCE O AKCI


A když už nemůžu, tak ještě přidám.

Další z našich velice úspěšných NEI snídaní na téma koučinku proběhla 11.10.2017. Zjistili jsme, jak být výkonnější efektivnější, jak být sám sobě koučem, a jak koučink prakticky využít ve svůj prospěch.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


2. ročník vinného setkání

Druhý a rozhodně neméně vydařený ročník ochutnávky vín je za námi. Ochutnali jsme 50 různých druhů vín, dozvěděli se mnoho zajímavých informací, měli jsme možnost si víno objednat. A všichni jsme si to velice užili!

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


ČÍŠE VÍNA S 1. NÁMĚSTKEM HEJTMANA KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

Populistická hesla některých politiků jsou urážkou odborníků/výsledky voleb do Poslanecké sněmovny prozatím nemají vliv na stávající koalici na Kraji/Regionální politika je služba veřejnosti, za kterou musí být vidět kus odvedené práce/ kvalita silnic je přímo úměrná objemu financí/ význam železniční dopravy roste, ale je nutná modernizace/rozvoj školství je ovlivněno společenskou poptávkou, atd. Toto je jen krátký výtah témat, o kterých mluvil náš host Brig.gen.v.v. Mgr. Martin Červíček, 1.náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje při společném setkání dne 24. října 2017 v Centru Cihelna.
PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Centrum eventu

Eventy a vzdělávání k sobě jednoznačně patří. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám možnost uspořádat s námi nejen školení, ale nově také eventy!

Uspořádejte školení vašich zaměstnanců a následně jim dopřejte uvolnění v podobě eventů. Pomozte upevnit vztahy ve Vaší společnosti díky zábavně vzdělávacímu teambuildingu.
Naplníme Vaše představy bez starostí a problémů. Nemusíte zatěžovat své zaměstnance s eventy, a ti se tak mohou věnovat své práci naplno.

WEBOVÉ STRÁNKY


Navázali jsme spolupráci s Východočeskou televizí V1

V rámci náboru zaměstnanců se v dnešní době firmy neobejdou bez personálního marketingu.
Jedna z možností je prezentovat v televizi. Budoucí uchazeč má možnost vidět vaší firmu na živo, je to rychlejší než pořádat den otevřených dveří.
Proto jsme navázali spolupráci s Východočeskou televizí V1 a jedinečnou možnost spolupráce nabízíme i vám.


VÍCE INFORMACÍ


Kurzy a semináře českého jazyka pro výrobní i nevýrobní společnosti


AKCE V CENTRU ANDRAGOGIKY


Odborné snídaně

VÍCE INFORMACÍ ZDE >>

Společenské večery

VÍCE INFORMACÍ ZDE >>

Kluby zlepšování

VÍCE INFORMACÍ ZDE >>

Aktuální semináře

VÍCE INFORMACÍ ZDE >>

Škola personalistiky

VÍCE INFORMACÍ ZDE >>


AKCE PARTNERA

Nemáte možnost se zúčastnit ve stanovených termínech?
Máte u vás ve firmě víc zájemců o jedno téma?
Uspořádáme uzavřený kurz u vás pro vás!
Neváhejte nás kontaktovat!

obchod@centrumandragogiky.cz


Pokud máte jakýkoli dotaz nebo konkrétní vzdělávací potřebu, neváhejte nás kontaktovat.