Průmysl 4.0 – hrozba nebo příležitost?

CENTRUM ANDRAGOGIKY

newsletter září 2017

Průmysl 4.0 (často používán pojem Práce 4.0 nebo čtvrtá průmyslová revoluce) je označení pro současný trend digitalizace a s ní související automatizace výroby a změn na trhu práce, které s sebou přinese. Toto je jedna z nejznámějších současných definic. Přesto si každý z nás představí trochu něco jiného. Skutečně budou nahrazeni lidi roboty? Týká se Průmysl 4,0 už nás? A jaké jsou zkušenosti firem? Otázek na téma čtvrté průmyslové revoluce je jistě daleko více.
Některé z nich byly zodpovězeny v rámci odborné diskuze, která se konala v pátek 22.09.2017 v Centru andragogiky. Zástupci firem a odborné společnosti společně diskutovali o stávajícím trendu Průmysl 4.0 v České republice. Dokonce zde padl názor, že z pohledu společnosti se nejedná o revoluci, ale evoluci. Zatím jsou změny pozvolné a nenápadné.
Co můžeme s Průmyslem 4.0 očekávat?
Digitalizace a robotizace průmyslu vyvolá změnu organizace práce, zanikne řada pracovních míst. Odhaduje se, že v České republice jich ubude až 53 procent. Některé profese zaniknou, jiné se přemění. Je otázkou, zda společnost zvládne sociální a společenské důsledky těchto změn.

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE

 


ZAJÍMAVOSTI Z KULTURNÍHO A ŠKOLICÍHO CENTRA CIHELNA

FRO33d480_A0013229_

 

 

SPOLEČENSKÝ VEČER S Prof. MUDr. JANEM PIRKEM
Prof. MUDr. Jan Pirk, Dr.Sc. je významný český kardiochirurg, přednosta Kardiocentra IKEMu. Ročně uskuteční se svým týmem asi 250 operací, za jeho život to bylo asi 7000. Kromě toho má za sebou 267 úspěšných transplantací srdce.
Přijďte na přednášku s ním již 12. 10. 2017 k nám do Centra andragogiky!

VÍCE O AKCI


IMG_4072

MŮŽETE VYUŽÍT 3D TISK VE SVÉ PRÁCI?

2 hodiny plné informací o 3D tisku, jeho historii, jeho využití… Tak přesně proběhla 12.9.2017 snídaně v Centru andragogiky na téma Můžete využít 3D tisk ve své práci? Spousta informací a hlavně „ochutnávka“ ke vzdělávacímu kurzu na 3D tisk. Více o kurzu naleznete na našich webových stránkách.

VÍCE O KURZU
PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z KURZU


Ocenění českých podnikatelek v Centru andragogiky

V rámci zahájení 10. let existence OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK proběhlo u nás v Centru andragogiky velmi inspirativní a obohacující regionální setkání. Tématem podnikatelského turné bylo INOVACE – STARTUPY – E.COMMERCE.
Jsme velice potěšeni, že toto úžasné setkání mohlo proběhnout právě u nás!
PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


logoCE

CENTRUM EVENETU

Eventy a vzdělávání k sobě jednoznačně patří. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám možnost uspořádat s námi nejen školení, ale nově také eventy!

Uspořádejte školení vašich zaměstnanců a následně jim dopřejte uvolnění v podobě eventů. Pomozte upevnit vztahy ve Vaší společnosti díky zábavně vzdělávacímu teambuildingu.

Naplníme Vaše představy bez starostí a problémů. Nemusíte zatěžovat své zaměstnance s eventy, a ti se tak mohou věnovat své práci naplno.
NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY


Navázali jsme spolupráci s Východočeskou televizí V1

V rámci náboru zaměstnanců se v dnešní době firmy neobejdou bez personálního marketingu.

Jedna z možností je prezentovat v televizi. Budoucí uchazeč má možnost vidět vaší firmu na živo, je to rychlejší než pořádat den otevřených dveří.

Proto jsme navázali spolupráci s Východočeskou televizí V1 a jedinečnou možnost spolupráce nabízíme i vám.


NÁHRADNÍ BABIČKA – projekt na podporu žen 55+ 
O skupině žen ve věku 55+ se mluví již dlouho, to, že uplatnitelnost této cílové skupiny na trhu práce je problematická je fakt, který je potřeba řešit.Rozhodli jsme se tedy připravit projekt NÁBA – náhradní babička, projekt byl podpořen v rámci výzvy na podporu rovnosti žen a mužů z Operačního programu Zaměstnanost.

 

AKCE V CENTRU ANDRAGOGIKY

Nemáte možnost se zúčastnit ve stanovených termínech?
Máte u vás ve firmě víc zájemců o jedno téma?
Uspořádáme uzavřený kurz u vás pro vás!
Neváhejte nás kontaktovat!
obchod@centrumandragogiky.cz

 

Pokud máte jakýkoli dotaz nebo konkrétní vzdělávací potřebu, neváhejte nás kontaktovat.