Rok 2017 v Centru andragogiky

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole.“ – Jan Amos Komenský

Jan Amos Komenský nechápal školy jako místo, které dodává studentům určitou kvalifikaci, aby se dobře uplatnili na trhu práce. Vzdělání vnímal jako něco, co rozvíjí lidskou přirozenost ve všech jejích složkách, včetně výchovy k mravnosti. Takový proces nekončí převzetím diplomu, ale má probíhat celý život. Komenský byl otcem myšlenky celoživotního vzdělávání.


Myšlenka celoživotního vzdělávání je nám vlastní a proto i my přinášíme celoročně možnosti různých školení a seminářů.SPOLEČENSKÉ VEČERY

Jedním z cílů pro nás je co možná nejvíce umožnit lidem setkávat se s významnými osobnostmi, slyšet jejich příběhy, debatovat s nimi. Podívejte se na několik akcí, které jsme tento rok uspořádali.

SVĚTOZNÁMÝ MANAŽER JAN MÜHLFEIT PŘEDNÁŠEL V CENTRU ANDRAGOGIKY
„Největší potenciál který máme nám sedí mezi ušima“. To byla jedna z hlavních myšlenek přednášky úspěšného českého manažera Jana Mühlfeita, který koncem února v Centru andragogiky před plným sálem představil zaručený recept na odhalení svých silných stránek a poradil, jak být šťastný a úspěšný. V rámci avizovaných inovací na rok 2017 chystáme další společenské večery. 25. dubna se můžete například těšit na Ladislava Špačka a 30. května navštíví Centrum andragogiky prof.Milan Zelený.

PODÍVAT SE NA VIDEO Z PŘEDNÁŠKY
PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


UŽ I MY ZNÁME BUSSINES ETIKETU PODLE LADISLAVA ŠPAČKA
Slušnost je člověku vrozená, ale zdvořilosti se musí učit, jak kdysi řekl Jiří Guth-Jarkovský.
Naše společenské vystupování je nejlepší reprezentací naší firmy i nás samotných.
Mnoho poučných věcí jsme se dozvěděli při večeru s panem Ladislavem Špačkem koncem dubna. Díky tomu už se nám nestane, abychom si vzali svetr na koncert vážné hudby, či kraťasy na ples.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


SPOLEČENSKÝ VEČER S Prof. MILANEM ZELENÝMnewsletter na web

Hospodářská metamorfóza v podobě motýlí kukly / naše země po 26 letech se řadí mezi rozvojové země!!! / historie se nikdy neopakuje / rychlost změny- starší generace nemůže učit tu mladou / Darwin se mýlil / vědět ještě neznamená umět / demokracie není volba menšího zla / podnikavec není podnikatel / nepřetržitá inovace / digitalizace / spolupráce na místo solidarity / Manželská dovolená Las Vegas nebo Miami? / angličtina jako očekávaná standardní dovednost / dabing je zlo / deglobalizace / lokalizace, Baťovská města, atd. Ekonomický náhled s velkou dávkou filozofie byl servírován na setkání s panem profesorem Zeleným 30.5.2017.


Společenský večer: Stolování s Ladislavem Špačkem neboli etiketa u stolu

Téměř čtyřhodinový program, během kterého jsme se při pětichodové večeři naučili všem pravidlům společenského stolování, proběhl 20.11.2017 v restauraci Tiburón. Naučili jsme se zasedací pořádek, jak se chovat na večeři s klientem, jak degustovat a dekantovat vína, nebo třeba také jak jíst běžná i exotická jídla.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCEREGIONÁLNÍ KLUB SEVEROVÝCHODNÍ ČECHY

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS) je určen především členům ČMA, ale i podnikatelům, majitelům firem, manažerům, nečlenům ČMA. Předsedkyní RKS je PhDr. Marie Jírů a cílem tohoto klubu je podnikatelské propojení a setkávání aktivních a schopných osobností Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje. Podívejte se, jak se daří tento cíl naplňovat.


Novoroční večírek v pivovaru

Novoroční večírek v pivovaru, setkání 10. 1. 2017, ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy, Klub zlepšování, Rodinný pivovar Propper

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Kulatý stůl ve společnosti VÚTS, a.s.

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a společnost VÚTS, a.s. pořádaly 26. ledna 2017 od 13.00 hodin další diskusní kulatý stůl v sídle společnosti VÚTS, a.s. na téma Aplikovaný výzkum a vývoj v praxi.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


HEJTMAN KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE V CENTRU ANDRAGOGIKY

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS) a Centrum andragogiky uspořádaly dne 7. 2. 2017 v kulturním a školicím centru Cihelna společnou diskuzi s hejtmanem Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřím Štěpánem, PhD.

VÍCE O AKCI


Kulatý stůl ve společnosti ATAS elektromotory Náchod a.s.

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. pořádaly 9. února 2017 od 13.00 hodin další diskusní kulatý stůl v sídle společnosti ATAS elektromotory Náchod a.s. na téma 90 let výroby elektromotorů v Náchodě – Etika v podnikání nemusí být oxymóron

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Kulatý stůl ve společnosti Crystalex CZ, s.r.o.

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a společnost Crystalex CZ, s.r.o. pořádaly 5. dubna 2017 od 11.00 hodin další diskusní kulatý stůl v sídle společnosti Crystalex CZ, s.r.o. na téma Užitkové sklo na prahu 21. století

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Kulatý stůl ve společnosti Zemědělské družstvo Všestary

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a Zemědělské družstvo Všestary pořádaly 15. června 2017 od 13.00 hodin další diskusní kulatý stůl v sídle Zemědělského družstva Všestary na téma Seznamte se s krásami zemědělství a se skupinou Všestary Group.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Setkání oceněných manažerů 2017

Setkání oceněných manažerů a koncert v rámci festivalu Smetanova Litomyšl. Jedinečné spojení, které si užili účastníci 27.6.2017 ve státním zámku Litomyšl. Gratulace a dárky přítomným finalistům a oceněným v soutěži Manažer roku přijeli předat zástupci Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje. Na akci se k nám připojilo mnoho lidí, mezi nimi také vyhlašovatelé soutěže Manažer roku. Akce se velice vydařila a ti, co se zúčastnili večerního koncertu, byli naprosto unešeni.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


ČÍŠE VÍNA S 1. NÁMĚSTKEM HEJTMANA KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

Populistická hesla některých politiků jsou urážkou odborníků/výsledky voleb do Poslanecké sněmovny prozatím nemají vliv na stávající koalici na Kraji/Regionální politika je služba veřejnosti, za kterou musí být vidět kus odvedené práce/ kvalita silnic je přímo úměrná objemu financí/ význam železniční dopravy roste, ale je nutná modernizace/rozvoj školství je ovlivněno společenskou poptávkou, atd. Toto je jen krátký výtah témat, o kterých mluvil náš host Brig.gen.v.v. Mgr. Martin Červíček, 1.náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje při společném setkání dne 24. října 2017 v Centru Cihelna.
PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Diskusní odpoledne: Vzdělávání pro zítřek

09.11.2017 se odehrála velká diskuze k tématu Vzdělávání pro zítřek za účasti radních pro školství krajů Severovýchodní Čechy. Diskuzi připravil Regionální klub Severovýchodní Čechy České manažerské asociace (ČMA) a vedl ji prezident ČMA Ing. Pavel Kafka. Padalo spousta názorů: je nutná změna financování škol, snížení počtu škol, stanovit hranici úspěšnosti na gymnáziích, kde není měření, není řízení, pohodlnost studentů – nízká úroveň škol, zvýšení kvality ve školách, nutná výchova rodičů k výběru učebních oborů, základ v základních školách, důležité dílny, jsme schopni vědět, co bude za 5 let? „VYKOPEME KOMENSKÉHO?“

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE
PŘEČTĚTE SI TISKOVOU ZPRÁVU


Relaxační pobyt v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí

Centrum andragogiky, Česká manažerská asociace a Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí uspořádaly 8. – 9. 12. 2017 pro členy RKS a klienty předvánoční akci v úžasných prostorách rehabilitačního ústavu. Akce byla velice vydařená, účastníci ocenili odpočinek v náročném předvánočním čase.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCENEI SNÍDANĚ

V loňském roce jsme prezentovali náš nový produkt NEI  a zařadili do programu „NEI snídaně“.


Víte, jak čelit novodobým bezpečnostním fenoménům na pracovišti?
Dne 23.2.2017 proběhla v Centru andragogiky další NEI snídaně, tentokrát na téma „novodobé bezpečnostní fenomény na pracovišti“, kterou moderovala přední odbornice na bezpečnost firem Veronika Fáberová.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Tým, který překoná i Chucka Norrise
Dne 23.3.2017 proběhla v Centru andragogiky další NEI snídaně, tentokrát na téma „tým, který překoná i Chucka Norrise“. Na snídaně jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a inspirativních myšlenek, například: Snižte fluktuaci svých zaměstnanců pomocí lepší týmové spolupráce!

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Vliv věku na pracovní výkon
Dne 25.4.2017 proběhla v Centru andragogiky další NEI snídaně, tentokrát na téma „vliv věku na pracovní výkon“. Na snídaně jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a inspirativních myšlenek a odpověděli jsme si na otázku: Jak mohou starší zaměstnanci pomoci efektivnímu fungování firmy?

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Vliv sociálních sítí na výkon zaměstnanců
Odteď jsem sluníčkář! Mílovými kroky se blíží digitální ekonomika, ve které lidská práce bude vzácná a tudíž drahá. Kolem mě zuří hybridní válka a já žiju ve falešné realitě. Co je pravdivá informace a co dezinformace ? Jsem součástí sociálních sítí. Příspěvky trollů si ráda přečtu. Neublíží, v mnoha případech nastavují zrcadlo. A budu se především vyhýbat zlostným hejtrům. Nejsem připravena na Matrix. Toto byly hlavní myšlenky diskuzní snídaně 25.5.2017 na téma Vliv sociálních sítí na výkon zaměstnanců.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Můžete využít 3D tisk ve své práci?
2 hodiny plné informací o 3D tisku, jeho historii, jeho využití… Tak přesně proběhla 12.9.2017 snídaně v Centru andragogiky na téma Můžete využít 3D tisk ve své práci? Spousta informací a hlavně „ochutnávka“ ke vzdělávacímu kurzu na 3D tisk.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Diskuzní snídaně: A když už nemůžu, tak ještě přidám
Další z našich velice úspěšných NEI snídaní na téma koučinku proběhla 11.10.2017. Zjistili jsme, jak být výkonnější efektivnější, jak být sám sobě koučem, a jak koučink prakticky využít ve svůj prospěch.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Diskusní snídaně: Efektivita firemních procesů, aneb „línání“ jako součást firemní kultury
Snídaně na téma Efektivita firemních procesů, aneb „línání“ jako součást firemní kultury proběhla 7. 11. 2017. I tato snídaně byla o výměně zkušeností. Tentokrát jsme řešili firemní procesy. Všichni účastníci se shodli, že LEAN není pouze o metodách a nástrojích. Je hlavně o lidech a o KOMUNIKACI!

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


OTEVŘENÉ SEMINÁŘE
 
I letos jsme pořádali otevřené semináře na aktuální témata a současné trendy ve všech možných oborech.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


 

KLUBY ZLEPŠOVÁNÍ
 
Organizovali jsme také tradiční Kluby zlepšování, které vznikly s cílem sdružovat profesionály napříč obory, dávat jim prostor sdílet zkušenosti a umožnit jim společně zlepšovat oblasti, které je nejvíc pálí. Nejedná se o klasická školení, ale o výměnu zkušeností s manažery a profesionály, které mohou být pro Vaši každodenní práci skutečným přínosem

 

VÍCE INFORMACÍ ZDE


VZDĚLÁVÁNÍ LETKTORŮ A LEKTORSKÉ ZKOUŠKY
 
Nejčastějším poptávaným tématem letošního roku byly lektorské dovednosti a lektorské zkoušky. Centrum andragogiky je autorizovaná instituce.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


DALŠÍ UDÁLOSTI ROKU 2017


S Janem Mühlfeitem a Kateřinou Novotnou jsme odemykali dětský potenciál
Všichni učíme děti co je kolem nich, ale ne co je uvnitř nich, to vnitřní prostředí. Tedy jaký je jejich talent, co jsou ty silné stránky. Dnešní školství je zabiják dětské kreativity.
S těmito myšlenkami přijeli Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná k nám do Centra andragogiky 14.6.2017. Unikátní seminář Odemykání dětského potenciálu pomohl dětem pochopit, jaké jsou jejich individuální talenty a odhaluje možnosti, jak je využívat. A to jak během studia, tak v osobním a později i pracovním životě.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE A VIDEO Z AKCE


LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2017
Aby děti o prázdninách neseděly doma,ale užily si co nejvíce zábavy, pořádáme pro ně každoročně několik běhů letních příměstských táborů.
Tábory proběhly ve 4 turnusech. Kromě her a zábavné výuky anglického jazyka byly i tento rok pro děti nachystané ukázky Integrovaného záchranného systému. Letos jsme tu měli tradičně psovoda, záchrannou službu a hasiče.
Těšíme se na další běhy i příští rok!

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Hostili jsme regionální setkání Ocenění Českých Podnikatelek
Regionální setkání OCP v Hradci Králové, které u nás oslavilo 10. let své exisetnce, se nesmírně podařilo a my jsme moc rádi, že jsme mohli být součástí této velice inspirativní akce! Téma podnikatelského turné bylo INOVACE – STARTUPY – E.COMMERCE.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


Proběhl u nás další ročník ochutnávky vín
Druhý a rozhodně neméně vydařený ročník ochutnávky vín je za námi. Ochutnali jsme 50 různých druhů vín, dozvěděli se mnoho zajímavých informací, měli jsme možnost si víno objednat. A všichni jsme si to velice užili :)

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z AKCE


I letos jsme byli jedněmi z organizátorů Týdne vzdělávání dospělých
Týden vzdělávání dospělých proběhl 6. – 10. 11. 2017 a my jsme velice rádi, že jsme mohli být jeho součástí. Moc nás potěšila hojnost na ukázkových hodinách, které vedli 4 naši skvělí lektoři. Moc děkujeme za všechny pozitivní ohlasy na tyto ukázkové hodiny a dovolujeme si zveřejnit část jednoho emailu od spokojené účastnice:
„Dobrý večer, chtěla bych poděkovat za dnešní přednášku ohledně přijímacích pohovorů do zaměstnání. Navštěvovala jsem doteďka dva rekvalifikační kurzy společně s poradenstvím a tolik jsem se nedozvěděla jako od vás za jednu hodinu. Snažím se teď vypotit ze sebe odpovědi na otázky, které jste nám dávala a je to velký boj. …“


DALŠÍ NOVINKY ROKU 2017


Dokázali jsme propojit vzdělávání a zábavu – založili jsme Centrum eventu!
Eventy a vzdělávání k sobě jednoznačně patří. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám možnost uspořádat s námi nejen školení, ale nově také eventy!

Uspořádejte školení vašich zaměstnanců a následně jim dopřejte uvolnění v podobě eventů. Pomozte upevnit vztahy ve Vaší společnosti díky zábavně vzdělávacímu teambuildingu.
Naplníme Vaše představy bez starostí a problémů. Nemusíte zatěžovat své zaměstnance s eventy, a ti se tak mohou věnovat své práci naplno.
WEBOVÉ STRÁNKYV dnešní době se vše točí kolem médií – proto jsme navázali spolupráci s Východočeskou televizí V1

V rámci náboru zaměstnanců se v dnešní době firmy neobejdou bez personálního marketingu.
Jedna z možností je prezentovat v televizi. Budoucí uchazeč má možnost vidět vaší firmu na živo, je to rychlejší než pořádat den otevřených dveří.
Proto jsme navázali spolupráci s Východočeskou televizí V1 a jedinečnou možnost spolupráce nabízíme i vám.


VÍCE INFORMACÍ


PLÁN NA ROK 2018
 
 
Téma roku: PRŮMYSL 4.0
 
 
SPOLEČENSKÉ VEČERY

Zatím máme připravené večery s dvěma významnými osobnostmi:
 • Březen 2018: Společenský večer s prof. Jan Švejnar, M.A., Ph.D., dr. h. c. mult.
 • 18. 4. 2018: Společenský večer s Stanislavem Bernardem
 
 
NEI SNÍDANĚ
 • leden 2018: Personální řízení
 • březen 2018: Kvalita
 • duben 2018: Odbourávání stresu
 
 
OTEVŘENÉ SEMINÁŘE
 • 31. 1. 2018: Personalistika v automobilovém průmyslu
 • 13. 2. 2018: Nastavte si efektivní komunikaci uvnitř firmy! Silná značka přitahuje silné pracovníky!
 • 20. 3. 2018: Jak dostat ze zaměstnanců to nejlepší aneb koučovací přístup v praxi
 • 3. 4. 2018: Jak využít vlastní potenciál ke splnění svých cílů
 • 26. 4. 2018: Bezpečnostní problémy a kulturní rozdíly spojené s agenturním zaměstnáváním
 • 15. 5. 2018: Drogy a zaměstnanci
 • 29. 5. 2018: Úspěšná prezentace – jak zaujmout a nenudit
 • 12. 6. 2018: Jsem HR controlling, seznámíme se?
 
 
KLUBY ZLEPŠOVÁNÍ
 • 8. 2. 2018: Webová analytika základ digitálního marketingu – jak na to?
 • 8. 3. 2018: Zvýšení produktivity aneb jak snížit rizika a zajistit maximální efekt – jak na to?
 • 5. 4. 2018: Elektronické nákupní aukce – jak na to?
 • 19. 4. 2018: Prediktivní údržba a její přínosy
 • 10. 5. 2018: Jak bojovat s podvodnou nemocností?
 • 7. 6. 2018: Logistika – víme jak na ni?
 
 
REGIONÁLNÍ KLUB SEVEROVÝCHODNÍ ČECHY
 • 4. 1. 2018: Novoroční večírek v pivovaru, Hradec Králové
 • 7. 2. 2018: Oběd s prezidentem ČMA Ing. Pavlem Kafkou a členy RKS ČMA
 • Březen 2018: USSPA, s.r.o.
 • Amcor Flexibles Nový Bydžov, s.r.o.
 • HACO, spol. s.r.o.
 • Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé

Nositelkou našeho firemního know-how je PhDr. Marie Jírů, proto, a pro mnohem více, byla nominována do soutěže Žena regionu

Moc děkuji za všechny hlasy, které jsem díky vám obdržela. 6. místo v soutěži Žena regionu je velice potěšující!

Už jen nominace byla velikou poctou. Jsem velice vděčná, že je moje práce natolik ceněná.

Ač by si první místo zasloužily všechny nominované ženy, vítězka může být jen jedna. Gratulujeme paní Renatě Moravcové a velice si ceníme její práce.

PhDr. Marie Jírů
ŽENA REGIONU

Dovolte nám, abychom Vám touto cestou popřáli za celý tým Centra andragogiky příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví, pracovních i osobních úspěchů a mnoho splněných cílů.
 
 

Pokud máte jakýkoli dotaz nebo konkrétní vzdělávací potřebu, neváhejte nás kontaktovat.