„RKS“ – příklady dobré praxe

ŘEKLI O REGIONÁLNÍM KLUBU
ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS) má za cíl propojování manažerů a firem z regionů. Máme již dobré příklady z praxe:

 

  • Při návštěvě firmy Rieter CZ s.r.o. zaujalo zástupce firmy TP Holding, a.s. zavedení intrastatu u obráběcích strojů na dílně a řízení technologie z jednoho místa. Předchází se chybám v zadání na výkresech, lepší kontrola, úspora papíru atd. Seznámením odborných pracovníků firmy Rieter CZ s.r.o. a Decoleta, a.s. dojde k rozšíření těchto poznatků do praxe v další společnosti a ušetří se náklady za hledání něčeho nového,co již někde vytvořili.
  • Po setkání dvou ředitelů (ATAS elektromotory Náchod, a.s. a Rieter CZ s.r.o.) v Regionálním klubu ČMA se intenzivně rozvinula spolupráce na vývoji Hi Tech produktu, která před jejich setkáním dlouhou řadu měsíců přešlapovala bez zřetelného posunu na místě. Za tři měsíce tak ve vývoji spolupráce se udělalo mnohem více práce, než za dva roky před tím, než se ředitelé setkali.
  • Společnost MODELÁRNA LIAZ je skvělá firma plná skvělých lidí. Po diskusním setkání RKS v této společnosti jsem našel možnost budoucí spolupráce v oblasti 3D tisku písku. (KTS-AME s.r.o., Zdeněk Renc)